Logo

Aktuality

Sportujeme s VŠPJ

Přidáno 16. 5. 2019

Kalendář


Webové stránky podpořil
Kraj Vysočina - Fond Vysočiny

 

Zahradnické a další nástroje

Zahradnické nástroje, šťípací klíny, kovářské výrobky ...

Objednávky přijímá a případné dotazy zodpoví pan Milan Štrobl (email: příjmení bez diakritiky před @ssptaji.cz), telefon +420 567 584 305.

Katalog našich výrobků

Secí strojek
Je vhodný pro osetí menších ploch, pařenišť a skleníků. Skládá se z násypné nádoby, hřídelky a posuvných koleček. Hřídelka je opatřena třemi druhy jamek pro semena různé velikosti. Výběr velikosti jamky se provádí posunutím koleček po hřídelce. Regulace vysévaného množství se provádí regulační maticí, která je zakončena kartáčkem. Ke strojku je možno dokoupit i hřídelku pro větší semena.

Secí stroje "duo"
Je vhodný pro osetí větších ploch na zahradách, ve sklenících a pařeništích. Skládá se ze dvou násypných nádob, hřídelek a posuvných koleček. Hřídelka je opatřena třemi druhy jamek pro semena různé velikosti. Výběr velikosti jamky se provádí posunutím koleček po hřídelkách. Regulace vysévaného množství se provádí regulačními maticemi, které je zakončeny kartáčkem.

Rotační kypřič (kultivátor)
Rotační kypřič se opatřuje dostatečně dlouhou násadou. Jeho přednosti se ocení zejména po dešti, kdy je zemina záhonů upěchována deštěm. Rotující špice kypří zeminu a uvolňují plevel, který pak na záhoně usychá.

Vypichovák
Používá se k lokálnímu odstraňování plevele na záhonech, vypichování nežádoucí vegetace v trávnících, k odstranění bodláku apod. Lze ho použít také např. k vypíchnutí jedné mrkve ze záhonu bez poškození ostatních rostlin.

Loupač kukuřice
Tento jednoduchý pomocník se používá k vyloupání malého množství kukuřice. Loupač se nasadí na klas kukuřice a otáčivým pohybem se odlupují zrna po obvodu klasu. Dužina projde loupačem.

Ruční prořezávač
Nasazuje se na násadu. Výkyvné rameno dovoluje pracovní pohyb tam i zpět. Slouží  k podřezávání veškerého plevele na záhonu mezi řádky rostlin.

Hrábě na listí
Opatřují se násadou. Jejich přednost je zejména v tom, že hrabané listí se neuchycuje na zubech a nedochází k jejich zanášení. Ostré hroty navíc kypří trávník a příp. odstraňují mech.

Hřídelka na řepu
Hřídelka je určena pro secí strojek k výsevu větších semen, např. krmná řepa kalibrovaná nebo obrušovaná. Na hřídelce jsou větší jamky, než jsou standardní. Po obvodě hřídelky  jsou 2, 3 a 4 stejně velké jamky, čímž se docílí různých rozestupů.

Drtič kostí
Slouží k rozdrcení kostí pro domácí zvířectvo. Je zhotoven z kvalitního materiálu, lze ho použít i pro drcení větších kostí.

Štípací klín
Nástroj je určen jako doplněk ke kotoučové pile na dřevo. Po sejmutí pilového kotouče se na závit hřídele namontuje štípací klín sloužící ke štípání dřeva. Klín se vyrábí ve dvou velikostech na hřídel o průměru 30 mm a se závitem M 27 mm se stoupáním 2 nebo 3 mm. Má levý závit. Klín je tepelně zušlechtěn.

Další výrobky
Drobné kovářské výrobky – stojan na stromek, svícny, krbové nářadí, koš na dřevo, dekorační předměty a další.


Přidáno 3. 2. 2015

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru


Partneři školy
  • Kraj VysočinaRobert Bosch GmbHSkupina čez
  • ProfesiaICOM transport a.s.České dráhy
  • Del a.s.cz lokofesto
  • oezaAutomotive LightingDenwel
  • Kronospan
Kontakty
Pracoviště Legionářů 3
 tř. Legionářů 3, 586 01 Jihlava
 +420 567 574 611
 info@ssptaji.cz
Pracoviště Polenská 2
 Polenská 2, 586 01 Jihlava
 +420 567 584 306
wackova@ssptaji.cz
Pracoviště Školní 1a
 Školní 1a, 586 01 Jihlava
 +420 567 587 011
 panacek@ssptaji.cz