Logo

Aktuality

Sportujeme s VŠPJ

Přidáno 16. 5. 2019

Kalendář


Webové stránky podpořil
Kraj Vysočina - Fond Vysočiny

 

Od myšlenky k výrobku

Kraj Vysočina realizuje projekt s názvem „Od myšlenky k výrobku“ (reg. číslo CZ.1.11/3.4.00/27.01345, schválený v rámci ROP Jihovýchod), jehož cílem je modernizace vybavení šesti technických středních škol.

Projekt je spolufinancován z prostředků ROP Jihovýchod (ve výši 48,7 milionu korun), Kraje Vysočina a zapojených středních škol (celkem 8,6 milionu korun).

Přínos projektu – nové vybavení pro šest středních škol ve čtyřech městech na Vysočině, které plní funkci regionálních technicky zaměřených vzdělávacích center. Zapojeny jsou tyto školy:

 • Střední průmyslová škola Jihlava
 • Střední škola technická Jihlava
 • Střední průmyslová škola a Střední odborné učiliště Pelhřimov
 • Střední průmyslová škola Třebíč
 • Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola Žďár nad Sázavou
 • Střední škola technická Žďár nad Sázavou

Vybavení výrazně zlepší podmínky pro přípravu učňů a studentů strojírenských a elektrotechnických oborů na praxi ve firmách a usnadní zapracování po nástupu do zaměstnání. Konkrétně zlepší přípravu žáků od projektování a konstrukce prototypů přes simulaci výroby produktů díky pořízení čtyř 3D scannerů, tří 3D tiskáren, sedmi klasických soustruhů, sedmi klasických frézek, čtyř CNC soustruhů a tří robotických pracovišť. Rovněž bude pořízen související software a příslušenství a budou zaškoleni učitelé. Projekt navazuje na předchozí systémovou podporu kraje a soustřeďuje se na pořízení základního zařízení s tím, že zapracování žáků na konkrétních strojích a praxe ve vyšších ročnících proběhne ve firmách.

Dvě první z výše uvedených škol po slučování škol v Kraji Vysočina v roce 2014 dnes představují dvě samostatná pracoviště Střední školy průmyslové, technické a automobilní Jihlava – pracoviště Legionářů (propagace projektu na původních stránkách školy) a pracoviště Polenská. Současná škola v rámci projektu Od myšlenky k výrobku, zlepšuje podmínky přípravy žáků pro praxi. Na pracovišti Legionářů se mohou žáci učit pracovat na profesionálních zařízeních - 3D scanneru a 3D tiskárně. Toto vybavení bude používáno převážně ve vyšších ročnících oboru strojírenství – nejvíce v předmětech Kontrola a měření (skenování dílů), CAD systémy (3D tisk modelů) a CNC programování (skenování dílů).

3D skener 3D tiskárna

Dále na pracovišti Legionářů přibyla robotická pracoviště – robot a řídicí systém a měřící pracoviště. Tato pracoviště budou sloužit oboru elektrotechnika  ve 3. a 4. ročníku pro výuku průmyslové informatiky, praxe a také předmětu SIZ - silnoproudá zařízení.

Robot Dvojice robotů

Pracoviště Polenská se může nově pochlubit CNC frézkou a CNC soustruhem.

CNC frézka CNC soustruh

Informace o projektu na stránkách Kraje Vysočina zde.


Přidáno 31. 8. 2014

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru


Partneři školy
 • Kraj VysočinaRobert Bosch GmbHSkupina čez
 • ProfesiaICOM transport a.s.České dráhy
 • Del a.s.cz lokofesto
 • oezaAutomotive LightingDenwel
 • Kronospan
Kontakty
Pracoviště Legionářů 3
 tř. Legionářů 3, 586 01 Jihlava
 +420 567 574 611
 info@ssptaji.cz
Pracoviště Polenská 2
 Polenská 2, 586 01 Jihlava
 +420 567 584 306
wackova@ssptaji.cz
Pracoviště Školní 1a
 Školní 1a, 586 01 Jihlava
 +420 567 587 011
 panacek@ssptaji.cz