MASTERS

Projekt Mobile Application for Skills Training in EntRepreneurShip (MASTERS) je dvouletý projekt, který je spolufinancován Evropskou Unií v rámci programu Erasmus+. Cílem projektových partnerů z České republiky, Rakouska, Německa a Chorvatska je návrh a realizace vzdělávací aplikace MASTERS, kterou lze použít na mobilních zařízeních, jako jsou tablety a chytré telefony. Moderní a atraktivní médium by mělo být pro studenty dalším podnětem k učení se ekonomickým otázkám. Cílovou skupinou jsou především střední odborné školy, kde podnikové a národní ekonomické znalosti jsou součástí učebních osnov.

Cílem projektu je podpora studentů v jejich budoucí pracovní kariéře, zlepšení jejich ekonomické situace a podpora rozvoje vzdělávání prostřednictvím inovací založených na ICT

Z tohoto důvodu se dalo dohromady sedm vzdělávacích institucí a poskytovatelů e-learningu ze čtyř zemí, aby spolupracovaly na vytvoření mobilní aplikace, která zprostředkuje studentům znalosti z oblasti podnikání a ekonomiky novým způsobem.

Projekt MASTERS řídí česká vzdělávací společnost bit cz training, s.r.o. a naše škola je jedním z partnerů, kteří se podílí na obsahu a kde bude výsledný produkt pilotně testován.

 Sdružení sedmi organizací vedených českou společností bit cz training, s.r.o. zahrnuje organizace z různých odvětví a čtyř zemí: bit cz training s.r.o. (ČR), M.I.T e-Solutions GmbH (Německo), bit media e-solutions GmbH (Rakousko), Sveuciliste Josipa Jurja Strossmayera U Osijeku - Ekonomski Fakultet U Osijeku (Chorvatsko), SŠ PTA Jihlava - Střední škola průmyslová, technická a automobilní (ČR), LBS Murau (Rakousko), Kaufmännische Schule Göppingen (Německo).

 Projekt navazuje na projekt TESC - Transfer of Entrepreneur’s Skills Certificate (ESC), který byl úspěšně realizován v letech 2010–2012 a jeho cílem byla lokalizace tohoto Certifikátu podnikatelských dovedností do češtiny a polštiny. Výstupem byla sada studijních materiálů pro studenty i příručka pro učitele a e-learning. Do projektu se tehdy zapojilo pět středních škol z Kraje Vysočina a významným partnerem byl sám Kraj Vysočina.

Doba trvání projektu:

 • Od září 2015 do září 2017

VÝSTUPY PROJEKTU: vše najdete na webu projektu, stačí kliknout na tento odkaz:

https://www.masters-project.eu/cz/

Cíle projektu:

 • Podpořit uplatnitelnost technického a odborného vzdělávání na trhu práce
 • Snížit nezaměstnanost absolventů SŠ
 • Rozvíjet základní dovednosti v oblasti podnikání digitálních dovedností a jazykových dovedností
 • Podporovat a integrovat nové výukové metody a přístupy s využitím ICT
 • Sladit učební osnovy s potřebami trhu práce pro snadný přechod ze školy na trh práce
 • Podporovat vzdělávání v podnikatelských dovednostech pro lepší zaměstnatelnost a rozvoj podnikatelského prostředí

Výstupy projektu:

 • Studie o vzdělávání v oblasti podnikatelských dovedností s využitím mobilních zařízení
 • Výukové metody a materiály pro vzdělávání v oblasti podnikatelských dovedností s využitím mobilních zařízení
 • Učební materiály pro studenty podnikatelských dovedností s využitím mobilních zařízení
 • Mobilní aplikace MASTERS, výslednou aplikaci je možné stáhnout:

MASTERS Final Conference 21. 9. 2017

Závěrečná konference projektu MASTERS se uskutečnila 21. 9. 2017 v konferenčních prostorách hotelu Olšanka, v Praze, ČR..

Za obsah je zodpovědný: Ján Šedo

↑ Nahoru

Partneři školy

Kraj Vysočina
Robert Bosch GmbH
Svět energie
Skupina čez
P-TECH
Profesia
ICOM transport a.s.
České dráhy
Del a.s.
Škoda Auto
Mercedes-Benz
ICE Industrial Services
Kariéra Hettich
Hettich
TKZ Polná
Motorpal
oeza
festo
cz loko
Automotive Lighting
Denwel
Eberhard
Kronospan

Zřizovatel