Logo

Aktuality

Sportujeme s VŠPJ

Přidáno 16. 5. 2019

Kalendář


Webové stránky podpořil
Kraj Vysočina - Fond Vysočiny

 

Hodinářský kurz pro dospělé při zaměstnání

SŠ PTA Jihlava nabízí zájemcům z řad široké veřejnosti jednoroční kurz základů hodinářství pro dospělé. Zájemci se v kurzu teoreticky i prakticky naučí, jak fungují mechanické i elektronické hodiny a hodinky a jak se provádí jejich základní opravy.

Náplň kurzu odpovídá obsahu učiva odborných předmětů učebního oboru Jemný mechanik – hodinář. Jen je vše zhuštěno do celkem 300 hodin výuky teorie a praxe, a tak účastníci kurzu musí hodně času věnovat domácí přípravě. Pokud absolvují minimálně 80 % hodin výuky a složí předepsané zkoušky z jednotlivých teoretických předmětů (Hodinové stroje, Technologie, Strojírenská technologie, Elektronika hodinových strojů) a také z odborného výcviku, získají certifikát o absolvování hodinářského kurzu.

Jestliže účastník kurzu doloží 1400 hodin praxe u hodináře, může se zúčastnit stejné závěrečné zkoušky jako žáci denního studia a pokud u zkoušky uspěje, získá výuční list.  Někteří frekventanti ještě musí v průběhu studia skládat dílčí zkoušky z předmětů, které neabsolvovali během svého předchozího vzdělávání. Dřívější ročníky třeba nemívaly předměty jako Informační a komunikační technologie, atd. Pokud zájemce o získání výučního listu nemá dost praxe, a nebo si na závěrečnou zkoušku ještě netroufá, může se k ní přihlásit během následujících pěti let po absolvování kurzu.

Hodinářský kurz zahajujeme obvykle v květnu a výuka probíhá buď po měsíčních nebo čtrnáctidenních cyklech podle předem schváleného plánu výuky. Teorii hodinářství vyučujeme většinou v pátek odpoledne od 14:00 h a praxi na dílně pak následující sobotu. Abychom vše stihli v termínu, učíme i několik dnů o jarních a hlavních prázdninách.

Účastnit se hodinářského kurzu může každý, kdo je již v nějakém oboru vyučený nebo absolvoval střední školu s maturitou či VŠ. Absolventy kurzu máme totiž i mezi vysokoškoláky.

O hodinářský kurz se zajímají muži i ženy všech možných profesí, kteří mají jedno společné – lásku k hodinám a hodinkám. Zájemců o studium kurzu je tolik, že převyšují personální kapacity školy, proto musíme vytvářet pořadník uchazečů o studium.

Cena kurzu pro jednoho účastníka je stanovena kalkulací (do 30.000,- Kč).

 

 


Přidáno 9. 12. 2016

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru


Partneři školy
  • Kraj VysočinaRobert Bosch GmbHSkupina čez
  • ProfesiaICOM transport a.s.České dráhy
  • Del a.s.cz lokofesto
  • oezaAutomotive LightingDenwel
  • Kronospan
Kontakty
Pracoviště Legionářů 3
 tř. Legionářů 3, 586 01 Jihlava
 +420 567 574 611
 info@ssptaji.cz
Pracoviště Polenská 2
 Polenská 2, 586 01 Jihlava
 +420 567 584 306
wackova@ssptaji.cz
Pracoviště Školní 1a
 Školní 1a, 586 01 Jihlava
 +420 567 587 011
 panacek@ssptaji.cz