Green Energy Tour 2023

Úspěch naší školy v oblasti obnovitelné energie
Green Energy Tour 2023

Naše škola se stala součástí akce Green Energy Tour 2023, která byla finančně podporována společností ČEZ. V termínu od 16. do 18. října 2023 měli David Zejda a Richard Štůsek ze třídy 4EL jedinečnou příležitost navštívit klíčová místa v oblasti obnovitelné energie. 

Během třídenního programu měli možnost prozkoumat vodní elektrárnu Štěchovice, větrnou elektrárnu Věžnice, energetické centrum pro spalování biomasy v Jindřichově Hradci a fotovoltaickou elektrárnu Ševětín. Před každou návštěvou byli účastníci informováni o specifikách každého z obnovitelných zdrojů prostřednictvím odborných přednášek. 

Během akce měli také možnost slyšet různé názory od odborníků v energetickém odvětví, kteří sdíleli své představy o budoucnosti energetiky v České republice. Diskutovalo se i o strategických směrech, které ČEZ považuje za klíčové pro budoucí potenciál. 

Během celé tour byla účastníkům zpřístupněná hra poskytnutá firmou ČEZ, kde účastníci mohli vyzkoušet roli dispečera. Jejich úkolem bylo minimalizovat odchylky energie od simulované spotřeby a předejít možnému výpadku připojováním/odpojováním zdrojů. David Zejda si v této simulaci vedl výjimečně a dosáhl stříbrného umístění. Před ukončením celé akce všichni účastníci absolvovali závěrečný test, který David a Ríša vyhráli. Gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.  

Za obsah je zodpovědný: Ján Šedo

↑ Nahoru

Partneři školy

Kraj Vysočina
Robert Bosch GmbH
Svět energie
Skupina čez
P-TECH
Profesia
ICOM transport a.s.
České dráhy
Del a.s.
Škoda Auto
Mercedes-Benz
ICE Industrial Services
Kariéra Hettich
Hettich
TKZ Polná
Motorpal
oeza
festo
cz loko
Automotive Lighting
Denwel
Eberhard
Kronospan

Zřizovatel