Eduard Kubelík – Talent Vysočiny

Eduard Kubelík – Talent Vysočiny

V úterý 21. 6. 2022 se konalo v KD ve Žďáru nad Sázavou slavnostní předávání cen Talent Vysočiny a Cena hejtmana.

Nominace žáků ZŠ, víceletých gymnázií a SŠ se podávaly do pěti kategorií: technické sportovní, humanitní, přírodovědné a umělecké.

Ocenění „Talent Vysočiny“ je určeno žákům a studentům z celého Kraje Vysočina. Nominace a případné udělení ocenění Talent Vysočiny není jen ohodnocením nadání, talentu, ale také píle, pracovitosti, cílevědomosti a snahy žáků a studentů dosáhnout úspěchu v určitém oboru.

Ze všech došlých návrhů na ocenění Talent Vysočiny vybrala Nominační komise, jmenovaná Radou Kraje Vysočina, nejvíce talentované žáky a studenty jednotlivých oborů, kterým udělila nominaci na cenu Talent Vysočiny.

V jednom oboru může být maximálně 20 nominací – deset v kategorii žáci a deset v kategorii studenti.  Nejlepší z nominovaných v daném oboru a kategorii získávají cenu Talent Vysočiny a 10 měsíční stipendium (u ZŠ 10 × 1500 Kč, u SŠ 10 × 3000 Kč). Ostatní nominovaní získávají jednorázové stipendium (u ZŠ 2000 Kč a u SŠ 4000 Kč).

Naše škola nominovala 3 žáky a všichni se dostali do užšího výběru a účastnili se se svými rodiči slavnostního večera, při které získali svá ocenění. V technickém oboru to byli Dominik Zimola a Tomáš Souček, kteří byli nominováni za svá umístění na celostátní soutěži Autoopravář Junior, a v oboru sportovním Eduard Kubelík za svá umístění a rekordy v atletice (běhy na krátké tratě). Ten dokonce získal cenu Talent Vysočiny.

Celý večer byl významnou kulturní a společenskou událostí.

Za obsah je zodpovědný: Ján Šedo

↑ Nahoru

Partneři školy

Kraj Vysočina
Robert Bosch GmbH
Svět energie
Skupina čez
P-TECH
Profesia
ICOM transport a.s.
České dráhy
Del a.s.
Škoda Auto
Mercedes-Benz
ICE Industrial Services
Kariéra Hettich
Hettich
TKZ Polná
Motorpal
oeza
festo
cz loko
Automotive Lighting
Denwel
Eberhard
Kronospan

Zřizovatel