22. ROČNÍK SOUTĚŽE V NAVRHOVÁNÍ PLOŠNÝCH SPOJŮ V GYÖRU

22. ROČNÍK SOUTĚŽE V NAVRHOVÁNÍ PLOŠNÝCH SPOJŮ V GYÖRU

Dne 8. 12. 2017 se naši studenti JAKUB ČOPÁK, MARTIN KOUKOL a VOJTĚCH HOUDEK ze třídy 3EL zúčastnili soutěže v navrhování plošných spojů. Soutěž proběhla na střední škole PÁGISZ v maďarském GYÖRU, zaměřené na výuku elektrotechnických oborů.

Jednalo se o celostátní kolo soutěže maďarských středních škol a gymnázií, ke kterému jsme byli přizváni coby zahraniční účastníci spolu s kolegy z naší partnerské školy sídlící ve městě Nové Zámky na jihu Slovenska. 

Úkolem soutěžících bylo během dvou hodin navrhnout výstražná světla (blikačky) do vozidla Audi. Světlo mělo být sestaveno z osmi LED diod, které se při zapnutí světla rozsvěcely postupně v rychlém sledu od středu vozidla směrem ven.

K již tak obtížnému úkolu se přidala jazyková bariéra, a tak na absolutní vítězství nebylo možno pomýšlet. Naši studenti byli ale připraveni velmi zodpovědně, o čemž svědčí fakt, že Vojta Houdek byl oceněn tamní porotou cenou pro nejúspěšnějšího zahraničního účastníka.

Vojtovi tímto blahopřejeme a věříme, že i ostatní naši soutěžící zúročí tuto svojí zahraniční zkušenost v dalším studiu i v profesním životě.

FOTO

Láďa Kotrba

Za obsah je zodpovědný: Ján Šedo

↑ Nahoru

Partneři školy

Kraj Vysočina
Robert Bosch GmbH
Svět energie
Skupina čez
P-TECH
Profesia
ICOM transport a.s.
České dráhy
Del a.s.
Škoda Auto
Mercedes-Benz
ICE Industrial Services
Kariéra Hettich
Hettich
TKZ Polná
Motorpal
oeza
festo
cz loko
Automotive Lighting
Denwel
Eberhard
Kronospan

Zřizovatel