Zdařilá krajská konference Enersol 2022 a úspěch Martina Peltana

Zdařilá krajská konference Enersol 2022 a úspěch Martina Peltana

Před jarními prázdninami se v kongresovém sále KÚ Kraje Vysočina uskutečnila krajská konference se soutěžní přehlídkou žákovských projektů Enersol 2022. Pod záštitou a za účasti hejtmana kraje Vítězslava Schreka, radního pro oblast školství Jana Břížďaly, předsedy Senátu PČR Miloše Vystrčila, vedoucího OŠMS Ondřeje Králíka a dalších hostů sledovalo více jak 70 účastníků 14 soutěžních prací všech tří soutěžních kategorií.

V kategorii Enersol a praxe, kam postoupilo na základě rozhodnutí první poroty osm prací na témata OZE, úspor energií, ochrany životního prostředí, snižování emisí v dopravě či odpadového hospodářství a aktuální otázky úspor vody, se stali vítězi František Och a Lukáš Sáblík, žáci OA, VOŠZ a SZŠ, SOŠS Jihlava s prací Nejlevnější energie je ta, která se nespotřebuje. S ní do celostátního kola postupují Vojtěch Hromádko a Jiří Chládek ze SPŠ Třebíč (2. místo, název práce Vodíkový generátor a využití vodíku v praxi), Eva Egertová s Lukášem Trödlerem z VOŠ a SOŠ Bystřice n. P. (3. místo, název práce Změna způsobu vytápění) a Marek Rozmahel ze SPŠ Třebíč (4. místo, název práce Automatická regulace ventilátoru).

První a druhé postupové místo v kategorii Enersol a inovace obsadila Adéla Veselá (ve spolupráci s D. Skálovou a P. Grulichem) ze SPŠ stavební ak. S. Bechyně H. Brod se zajímavou prací Off-grid Mini domek a Martin Peltan ze SŠPTA Jihlava, pracoviště Polenská, který prezentoval práci s velmi aktuální tématikou Jaderná energie.

V kategorii Enersol a popularizace budou reprezentovat Kraj Vysočina na národním kole, které se bude konat v březnu v Třebíči, žákyně Gymnázia, SOŠ a VOŠ Ledeč n. S. se zajímavou prací Ekoboxy.

První porota hodnotila 46 praxí, což je v kraji rekord. Postupující práce (celkem 14) měly svoji kvalitu a rozhodování poroty, kterou tvořili Jana Motyková z NPI ČR, Milan Křížek z OŽP KÚ a Josef Kovář, hl. energetik Motorpalu Jihlava, nebylo jednoduché i kvůli přesvědčivé prezentaci soutěžících.

Ceny vítězům předávala hokejová legenda nejen Dukly Jihlava Jiří Holík společně s předsedou senátu a dalšími hosty. Mezi cenami nechyběly ani oblíbené dorty  - cena hejtmana kraje. Další hodnotné ceny věnovali sponzoři z řad firem.

Popřejme reprezentantům Kraje Vysočina, aby navázali na úspěchy svých kolegů z minulých let a tomu nejlepšímu z nich, aby zdárně reprezentoval ČR na mezinárodní přehlídce, kterou budou hostit v dubnu Otrokovice.

Za obsah je zodpovědný: Ján Šedo

↑ Nahoru

Partneři školy

Kraj Vysočina
Robert Bosch GmbH
Svět energie
Skupina čez
P-TECH
Profesia
ICOM transport a.s.
České dráhy
Del a.s.
Škoda Auto
Mercedes-Benz
ICE Industrial Services
Kariéra Hettich
Hettich
TKZ Polná
Motorpal
oeza
festo
cz loko
Automotive Lighting
Denwel
Eberhard
Kronospan

Zřizovatel