Jakub Jan Antonů o Tchaj-wanu

Jakub Jan Antonů ze 3ITB se zúčastnil 10denní Technologické znalostní cesty na Tchaj-wan pořádané Krajem Vysočina. Úspěšně absolvoval tříkolové výběrové řízení a s dalšími 7 středoškoláky odletěl dne 19. 3. na Tchaj-wan, kde měli připravený bohatý program plný exkurzí, workshopů a samozřejmě také výletů. Kuba přijel nadšený, s plánem se na ostrov vrátit a studovat na místní univerzitě. V květnu budou mít studenti naší školy možnost se Kuby zeptat na jeho zážitky a vidět fotky a videa z celé cesty.  Kuba odpověděl na pár otázek: 

Co tě nejvíce zaujalo? 

Nejvíce mě zaujala ochota místních. Jsou celkově milí, ochotní, přátelští a rádi vám se vším pomohou. I přes jazykovou bariéru není problém se navzájem pochopit a dorozumět různými způsoby. 

Nejhezčí zážitek? 

Největší zážitek, který si z celé cesty odnáším, byla možnost vidět křemíkový wafer v muzeu ležícím v Hsinchu Science Park na vlastní oči. 

Hezkých zážitků z cesty bylo opravdu nespočet a je velice těžké vybrat ten nejhezčí. 

Největší rozdíly? 

Za týden našeho pobytu jsem nezpozoroval nějaké větší rozdíly. Lidé zde mají podobný denní cyklus jako my v Evropě. Kde bych ale viděl zásadní rozdíl, je ve školství. Studenti ve škole tráví opravdu mnoho času a nemají na naše poměry tolik volného času. 

Nejvíc šokující zážitek? 

Nejvíce šokující zážitek byl z cesty tchajwanským rychlovlakem. Těžko jsem věřil aplikaci v telefonu, která ukazovala, že jsme jeli rychleji než 240 km/h. 

Proč bych doporučil studentům se přihlásit příští rok? 

Tuto cestu na Tchaj-wan bych doporučil všem studentům, které zajímají technologie a mají rádi asijskou kulturu a kuchyni. Je to jedinečná příležitost si rozšířit obzory. 

Co si myslíš, že je třeba, aby zájemci na pohovoru uspěli? 

Řekl bych, že klíčem k úspěchu je autentičnost a přiměřená sebedůvěra. Je také dobré mít všeobecný přehled. 


Zobrazení: Alba | Podle data

ZNALOSTNÍ CESTA NA TAIWAN 2023


↑ Nahoru

Partneři školy

Kraj Vysočina
Robert Bosch GmbH
Svět energie
Skupina čez
P-TECH
Profesia
ICOM transport a.s.
České dráhy
Del a.s.
Škoda Auto
Mercedes-Benz
ICE Industrial Services
Kariéra Hettich
Hettich
TKZ Polná
Motorpal
oeza
festo
cz loko
Automotive Lighting
Denwel
Eberhard
Kronospan

Zřizovatel