Celostátní Enersol 2022 – Vysočina třetí

Celostátní Enersol 2022 – Vysočina třetí

Po dvou „covidových letech“ se v tradičním březnovém termínu setkali reprezentanti 10 krajů ČR na celostátní konferenci Enersol 2022, kterou letos pořádal 24. a 25. 3. náš kraj, respektive SPŠ Třebíč. A nutno podotknout, že se pořadatelé zhostili celé akce na výbornou.

Letošní soutěž ve třech kategoriích Enersol a praxe, Enersol a inovace a Enersol a popularizace ovládli reprezentanti Prahy před Středočeským krajem a Krajem Vysočina.

Vysočina přivezla bronzovou medaili v kategorii družstev, ale také 2 stříbrná ocenění a dvě čtvrtá místa, což je opět možné považovat za další úspěch enersoláků z Vysočiny.

 V 1. kategorii E a praxe byl druhý Jiří Chládek ze SPŠ Třebíč za práci Vodíkový generátor, kterou vypracoval společně s Vojtěchem Hromádkou. V 2. kategorii E a inovace skončila opět druhá Adéla Veselá (ve spolupráci s D. Skálovou a P. Grulichem) ze SPŠ stavební ak. S. Bechyně H. Brod se zajímavou prací Off-grid Mini domek, čtvrté místo pak vybojovaly žákyně Gymnázia, SOŠ a VOŠ Ledeč n. S. Barbora Svobodová, Nikola Jursíková se zajímavou prací Ekoboxy a také Lukáš Trödler, (VOŠ a SOŠ Bystřice n. P.) a Martin Peltan  (SŠPTA Jihlava), kteří psali odborný test.

 Úspěch konference podtrhly i mimosoutěžní aktivity, které organizátoři pod vedením hlavního manažera konference, kterým byl Asociací Enersol určen Mgr. Josef Váca, ZŘ naší školy, připravili. Zúčastnění mohli navštívit VE Dalešice, Židovskou čtvrť, Alternátor či třebíčskou Lagunu, pro dospělé byl uspořádán společenský večer a pro žáky (s dozorem) dvouhodinové  klání na bowlingových drahách.

V dubnu se uskuteční v Otrokovicích mezinárodní konference, na které bude Kraj Vysočina reprezentovat Jiří Chládek a poměří svou prezentaci se žáky ze Slovenska, Rakouska, Slovinska či Německa.

Za obsah je zodpovědný: Ján Šedo

↑ Nahoru

Partneři školy

Kraj Vysočina
Robert Bosch GmbH
Svět energie
Skupina čez
P-TECH
Profesia
ICOM transport a.s.
České dráhy
Del a.s.
Škoda Auto
Mercedes-Benz
ICE Industrial Services
Kariéra Hettich
Hettich
TKZ Polná
Motorpal
oeza
festo
cz loko
Automotive Lighting
Denwel
Eberhard
Kronospan

Zřizovatel