Ředitel závodu vyhrál laťku

JIHLAVA – Tradiční mítink ve skoku vysokém Průmyslovácká laťka se v letošním roce stala kořistí atleta Ladislava Urbana (* 1982). Tělocvikář jihlavské Střední průmyslové školy a zároveň ředitel soutěže dosáhl na vítězství až v závěrečném rozeskakování, kdy svého o sedm let mladšího soupeře Davida Šuteru přeskočil o pouhé dva centimetry.

V pěti kategoriích žáci, žákyně, junioři, muži a ženy se v tělocvičně SŠPTAJI na pracovišti Legionářů Jihlavě představilo celkem třicet čtyři výškařů a výškařek převážně z jihlavských základních a středních škol.

V již zmíněné kategorii mužů startovalo sedm závodníků. Vítězství bral za výkon 189 cm Ladislav Urban (Atletika Jihlava), druhý skončil výkonem 187 cm David Šutera (Jihlava) a třetí místo si zdoláním laťky ve výšce 185 cm zajistil Vít Molva (Atletika Jihlava).

Mezi sedmi ženami v soutěži se nejvíce dařilo Tereze Krbicové (ŠECR Jihlava), která zvládla výšku 144 cm. Druhá skončila Kateřina Koumarová z Atletiky Jihlava (135 cm), třetí místo vyskákala Jana Semorádová (ŠECR Jihlava – 123 cm).

Mezi jedenácti juniory zvítězil výkonem 170 cm Prokop Coufal (ZŠ Seifertova Jihlava), druhý skončil se stejným výkonem Jan Průša (SŠPTAJI Polenská 2) a třetí místo náleželo po překonání laťky ve výšce 165 cm Tomáši Pirochtovi (OSZ Jihlava).

Mezi čtyřmi žáky kraloval Roman Dočekal (ZŠ Demlova – 144 cm), druhý skončil Tomáš Ryška (ZŠ Rošického Jihlava – 135 cm) a třetí Tomáš Fedra (ZŠ Demlova – 130 cm).
V konkurenci šesti žákyň se nejlépe vedlo Adéle Štumarové (ZŠ Seifertova – 135 cm), o pět centimetrů méně přeskočila druhá Aneta Šebková (ZŠ Demlova) a třetí místo obsadila Barbora Pánková (ZŠ Seifertova – 125 cm).

Za obsah je zodpovědný: Ján Šedo