Krajská konference Enersol 2020

Krajská konference Enersol 2020

V pátek 14. 2. se konala v prostorách kongresového sálu KÚ Kraje Vysočina pod záštitou hejtmana kraje Jiřího Běhounka a za účasti senátora Miloše Vystrčila, radní Jany Fialové a dalších hostů včetně zástupců firem krajská konference se soutěžní přehlídkou žákovských projektů Enersol 2020, do které postoupily i dvě práce našich žáků. V kategorii Enersol a praxe skončili J. Hampl a  P. Doležal (oba z prac. legionářů) na 6. místě a v kategorii Enersol a inovace byl S. Barták (prac. Polenská) třetí.

V kategorii Enersol a praxe se stal vítězem J. Vondráček ze SŠS Třebíč s prací Stavebnictví a termografie. S ním do celostátního kola postupují Pham Mai Phuong (ve spolupráci s M. Literou a F. Fialou) ze SPŠ a SOU Pelhřimov (2. místo, název práce Monitoring kvality ovzduší uvnitř budovy), V. Hromádka s J. Chládkem ze SPŠ Třebíč (3. místo, název práce Solární powerbanka) a R. Lemfeld z VOŠ a SPŠ Žďár n. S. (4. místo, název práce Plýtvání hliníkem).

První a druhé postupové místo v kategorii Enersol a inovace obsadili D. Novák (ve spolupráci s K. Šourkovou a B. Trojanovou) ze SPŠ stavební ak. S. Bechyně se zajímavou prací Inovace zelených střech s využitím dešťové vody a P. Nejedlá, žákyně SPŠ Třebíč, která prezentovala práci Školní hygiena.

V kategorii Enersol a popularizace bude reprezentovat Kraj Vysočina na národním kole, které se bude konat 19. a 20. března 2019 v Hradci Králové, žák OA, VOŠZ a SZŠ, SOŠS Jihlava J. Benda s prací Dnes ještě unikneme.

Od září 2020 startuje 18. ročník, do kterého bychom rádi pozvali i další žáky naší školy. Foto FB

Mgr. Josef VÁCA

Za obsah je zodpovědný: Ján Šedo

↑ Nahoru

Partneři školy

Kraj Vysočina
Robert Bosch GmbH
Skupina čez
P-TECH
Profesia
ICOM transport a.s.
České dráhy
Del a.s.
TKZ Polná
Motorpal
oeza
festo
cz loko
Automotive Lighting
Denwel
Eberhard
Kronospan

Zřizovatel