JEDEME NA STÁŽ DO NĚMECKA...

JEDEME NA STÁŽ DO NĚMECKA...

„Byl jsem vybrán!“ ozývalo se radostné volání z některých domácností před rokem.

V lednu minulého roku proběhlo výběrové řízení na stáž do Německa.

Naší škole byla schválena projektová žádost „Vyšší přidaná hodnota ve strojírenství – náš směr a cíl“ v programu Erasmus+, která získala grant z EU k financování odborné zahraniční stáže pro žáky.

Zájem získat cenné zkušenosti ve firmě Swoboda Wiggensbach byl mezi žáky-strojaři velký a na některých pracovištích třikrát převýšil možnosti volných míst.

10 studentů a 3 učitelé strojírenských předmětů  z pracoviště Polenské a Legionářů se intenzivně připravovali jazykově i odborně. V anglickém jazyce se věnovali odborné technické terminologii a 50 hodin pracovali na online jazykové platformě procvičováním všeobecné angličtiny.

Celou přípravu završili týdenní stáží v místních firmách Stamping a Swoboda CZ, které jsou součástí mezinárodního koncernu Swoboda Technologies. Byla to příležitost naladit se na notu mezinárodní firmy v místních podmínkách. Kluci se seznámili s jednotlivými úseky – logistikou, konstrukcí, výrobou a měrovým střediskem.

„Super“, okomentoval Honza z oboru Provozní technika, když vstoupili do velké, moderně vybavené nástrojárny ve Stampingu.

Stáž se zapíše zlatým písmem v jejich profesním životopise a zatraktivní jejich pozici na trhu práce v ČR i zahraničí.

Závěrem zbývá pouze popřát našim stážistům: „Viel Erfolg, viel Spass und alles Gute in Deutschland!“

Za obsah je zodpovědný: Ján Šedo

↑ Nahoru

Partneři školy

Kraj Vysočina
Robert Bosch GmbH
Skupina čez
P-TECH
Profesia
ICOM transport a.s.
České dráhy
Del a.s.
TKZ Polná
Motorpal
oeza
festo
cz loko
Automotive Lighting
Denwel
Eberhard
Kronospan

Zřizovatel