HTL HOLLABRUNN – NAŠE NOVÁ PARTNERSKÁ ŠKOLA

HTL HOLLABRUNN – NAŠE NOVÁ PARTNERSKÁ ŠKOLA

V pátek 3. 6. 2022 jsme navštívili rakouskou SŠ HTL Hollabrunn s cílem navázat spolupráci s touto střední školou, která je zaměřena převážně na elektrotechniku. Jedná se o moderně vybavenou školu, která je vlajkovou lodí Průmyslu 4.0 v Rakousku.

Byli jsme přijati ředitelem školy a jeho zástupci, prohlédli si především učebny praktické výuky a poté hledali oblasti možné spolupráce. Na prohlídce školy nás doprovázela také studentka 4. ročníku-rodačka z ČR. V průběhu naší návštěvy se konal ve škole Projektový den pro žáky základních škol, kteří objevovali „zázraky techniky“.

Dominantní spolupráce bude probíhat v rámci Akreditace Erasmus+, která umožní financování odborných stáží rakouských a českých studentů ve firmách. Již na září je naplánována další schůzka i se zástupci firem, které budou do projektu odborných stáží zapojeny. Další možná spolupráce by se mohla uskutečňovat při soutěžích, které jsme „před Covidem“ pořádali my nebo naše partnerské školy ve slovenských Nových Zámcích a maďarském Györu. Rádi bychom umožnili našim žákům i návštěvy v rakouské škole.

Jednání s rakouskými kolegy bylo velmi konstruktivní a příjemné.

 

Za obsah je zodpovědný: Ján Šedo

↑ Nahoru

Partneři školy

Kraj Vysočina
Robert Bosch GmbH
Svět energie
Skupina čez
P-TECH
Profesia
ICOM transport a.s.
České dráhy
Del a.s.
Škoda Auto
Mercedes-Benz
ICE Industrial Services
Kariéra Hettich
Hettich
TKZ Polná
Motorpal
oeza
festo
cz loko
Automotive Lighting
Denwel
Eberhard
Kronospan

Zřizovatel