Logo

Aktuality

Sportujeme s VŠPJ

Přidáno 16. 5. 2019

Kalendář


Webové stránky podpořil
Kraj Vysočina - Fond Vysočiny

 

Enersol 2019 zná krajské vítěze

Krajská konference se soutěžní přehlídkou žákovských projektů Enersol 2019, která se konala 15. 2. v prostorách kongresového sálu KÚ Kraje Vysočina pod záštitou hejtmana kraje Jiřího Běhounka a za účasti senátora Miloše Vystrčila, náměstka hejtmana Martina Kukly, radní Jany Fialové a dalších hostů, zná vítěze všech tří kategorií.

V kategorii Enersol a praxe, kam postoupilo na základě rozhodnutí první poroty osm prací na témata OZE, úspor energií, ochrany životního prostředí, snižování emisí v dopravě či odpadového hospodářství a aktuální otázky úspor vody, se stal vítězem Adam Abrahám ze SPŠ Třebíč s prací Peletovací stroj, aneb topíme úsporně. S ním do celostátního kola postupují Jan Vondráček ze SŠS Třebíč. (2. místo, název práce Školní kogenerační jednotka), Martin Hein s Janem Řehořem z VOŠ a SPŠ Žďár n. S. (3. místo, název práce Pedálové ovládání umyvadla) a Tomáš Barák ze SŠS Třebíč (4. místo, název práce Má rekuperace smysl?).

První a druhé postupové místo v kategorii Enersol a inovace obsadili Martin Gabrhel ze SPŠ Třebíč se zajímavou prací Chytrá domácnost a naši žáci z pracoviště Polenská – Petr Novák s Janem Pöndlem, kteří prezentovali práci Piezoelektřina a její využití v energetice. Třetí avšak nepostupové místo pak obsadil ve stejné kategorii opět náš žák z Polenské David Koláčný z prací Efektivní úspora vody.

V kategorii Enersol a popularizace budou reprezentovat Kraj Vysočina na národním kole, které se bude konat 21. a 22. března 2019 v Pardubicích, žáci OA, VOŠZ a SZŠ, SOŠS Jihlava Jakub Benda a Erik Kocour s prací Výprava za vodními zdroji.

Práce všech soutěžících měly vysokou kvalitu a všichni žáci je prezentovali velmi dobře. Ceny vítězům předal hokejový internacionál Milan Chalupa.

Reprezentační družstvo Kraje Vysočina vytvořené z výše jmenovaných studentů SŠ bude chtít navázat na předchozí úspěchy svých kolegů, kteří si v posledních osmi letech z národního kola šestkrát odnesli palmu vítězství a jedenkrát skončili druzí. A tomu nejlepšímu z nich, aby zdárně reprezentoval ČR na mezinárodním kole, které bude hostit v půli dubna slovenská Senica.

Zpracoval: Mgr. Váca


Přidáno 19. 2. 2019

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru


Partneři školy
  • Kraj VysočinaRobert Bosch GmbHSkupina čez
  • ProfesiaICOM transport a.s.České dráhy
  • Del a.s.cz lokofesto
  • oezaAutomotive LightingDenwel
  • Kronospan
Kontakty
Pracoviště Legionářů 3
 tř. Legionářů 3, 586 01 Jihlava
 +420 567 574 611
 info@ssptaji.cz
Pracoviště Polenská 2
 Polenská 2, 586 01 Jihlava
 +420 567 584 306
wackova@ssptaji.cz
Pracoviště Školní 1a
 Školní 1a, 586 01 Jihlava
 +420 567 587 011
 panacek@ssptaji.cz